Hålltider 2018

OBS! Följande tider är ungefärliga tider!
Som åskådare bör du vara i god tid, båtarna kan även passera tidigare än nedanstående tider.

  • 11:00 Start Smedjebacken
    11:20 Anländer Söderbärke
    11:50 Anländer Gladtjärn
    14:10 Passerar Söderbärke
    14:20 Anländer Viksberg
    14:40 Anländer Semla
    15:20 Passerar Söderbärke
    15:25 Anländer Björnön
    16:00 Mål Smedjebacken

Start fältet Smedjebackens Poker Run 2018

       ------------------ POKER RUN SMEDJEBACKEN -------------------------

 

1.  Dennis Johannesson Bålsta  Cigarette Top Gun GT 38  Mercrusier 2 x 900hk

    Sponsorer  . Dennis Johannesson Mobilkranar " KLICKA HÄR"  

   DennisGT  

2. Johan Persson Borlänge  Checkmate  Chev 509

   ch500

  

3.  Albin  Andergren  Växsjö  Pachanga 22   496 Mag HO

    Pashanga22A

 

 

 

4.  Ludde Almqvist Nykvarn  Formula 311 SR1    2 x 496 

    formula311 nykvarn 500

 

 

5. Magnus Andergren  Växsjö  Arrow 830     Uppdatering av motor

    Växsj mindre

 

 

6. Karl Drakos  Ludvika  Formula 353   2 x BBC  = 1100hk     "KD Bil& Marin Servic Klicka "

    Drakos

 

 

 

7. Helmich Hillen Holand    Checkmate  Mercruiser BB

   holland500 

 

 

8.Pär Bäckström Kristinehamn   Donzi 35ZR   2 x 600 CSI  

   Donzi35zr

 

 

9.Jocke Hansson  Borlänge  Chris Craft Fittipalfi    2x 454 Chev.

   Jhansson kopia

 

 

10. Janne Stegrell Uppsala  Formula Fastech 38  2 x Mercury Racing 

   Formula38 3

11. Matte Åhrman Uppsala  Formula Fastech Race Edition    Motor: Tillräckligt.  ;-) 

   MÅ 5

 

 

12. Janne Persson Täby  Formula Fastech 292  2 x 377 Scorpion.

  Täby Tarzan17

 

 

 

13. Mikael Hedberg Smb Formula Racing 312   2 x 500Efi 1150hk ." Master Boat "   

                                                               Film på båten 

   Formula flygjpg

14.Keimo Ryyti Smedjebacken   Powerquest 28  540 cui   900hk

  Keimo

15. Tommy Jansson Östhammar  Aero 288        Chev 486 cui    510hkArov 288 5

16.Anders Eldh  Gävle    Cigarette 31 Bullet    2 x 700                                                   "Vinnare  av PBW 2017"

eldh17PBW 1

17.Jonas Lindström  Activator     Performance Marine 

ActivatorExt500

18.Christer Kempe Nyköping   Formula 353  2 x 700SCI  1440hk formula353tobbesskuren

19. Cristoffer Lundgren Kristinehamn   Fountain 42    2 x 500Efi 

 Fou42

 

20. Havsankan Stockholm   Team "Havsankorna i Bärke" Fountain 42   2x950hk 

 42fou500

 

21. Roger Norberg Falun    Activator 27  502 

Norberg

 

22. Joakim Elvegard  Checkmate 242 Convincor Sport  Mercrusier BB

  elvegard50

  

 

23.Michael Skogsfjord Knivsta        Scarab Mercruiser 454   

 Knivsta

 

24. Peter Ojanperä  Björneborg  Baja 29 Outlow 2 x 454Mpi

  Peter ojanperä

 

 

 

25.Tommy Shale'n Öregrund  Pantera24  Mercrusier 496

  Tommy.S Pantera

 

26. Lars-Erik Brodin  Vikarbyn   Scarab 29 2x 350 Mercruier   600hk

Scarab29

 

27. Andreas Löf  Kristinehamn  Donzi 38 ZR   2 x  700SCI 

A Löf.1

 

 

 

28. Pelle Ek Sundborn Cigarette Bullet 31 2 x Mercury Racing "Team Black Pearl"

 BLACK

 

 

29. Lars Karlsson  Falun  Fountain 35  Keith Eickert 540SCI 820Hk (1640hk)

 LArs Karlsson35

 

30. Nicol Jokiniemi  Söderbärke  Sunsation 288 SS Supercharger 

 Sunsation28ss

 

31. Anders Sundqvist  Donzi ZR 35  2 x 496 HO 

donsi35sund

 

32.Adam Rasmussen Västerås   Cigg Top Gun 38  2 x 740hk (1480hk)

 Adam38

33. Team Qualitycars Västerås  "Hemsida" Fountain 42  2 x 868hk  (1736hk)

 qvality

 

34.  Team Impen flyger   Kristinehamn     2  x 454 

imp1

35. " Master Boat 20-30Ft "  Mette Brandt Bjerknæs  Norge tow seater F1

F1Båtmetn

 

 

 

36. Emil Granström  Sey Ray Pachanga 22   496cui

 Emil Granstrom P22

 

37. Stefan Verdi Smedjebacken Argo 22 +300hk

Argo 22

 

38. " Boffen " Falun  Sonic 31ss  2 x 496 HO    840hk

 boffen

 

39. Anders Rönngren Ludvika Sey Ray Pachanga32   2 x 496HO 840 hk

 Rönngren 17

40. Team: VMT Värmdö  Klickahär Apache Warrior 36  2 x572 cui  2400hk

 apach500

 

41.Team: Eriksson Racing  Cigarette Top Gun Unlimited 39   2 x 1075 Sci.

erixson39

 

42. Team PBW Klicka här Bengt Johansson  Stockholm  Cigarette Top Gun 38 

begtJ

 

43. Robert Ågren Fagersta Baja 26 Mercury  700 Sci

 fagerstya

 

 

44. Team: Atlantica Stallarholmen  Apache 41 Dollar Marine Special 2 x 572Cui  1750hk.

IMG 0340 kopia1IMG 63

 

45. Team. "Åland Hawk" Cigarette top Gun 38 Hawk   2 x 540cui  

  top gun Hawk

 

 

46. A. Hallsten Saltsjö-Duvnäs  Formula 292  2 x 502 cui

 formu 2022

 

 

47. Jonas Jansson. Strängnäs. Catamaran  2st motorer

 kattamaran kopia 

 

 

48.Jan Holmqvist Falun  Cigarette Gladiator 36 2 x Zul 750 1500hk

 Holkenflyg

 

 

49.Frille Saltsjö-Boo  Formula35 2x 500efi 

formula Krafft

 

 

50. Torbjörn Hansson Åhus Baja 26   BB Rayler Performance

Baja26 500

 

 

51.Jonas Zacharissen  Åkersberga Puzzel 22 Chev 350

puzzle

 

 

52.Björn Johansson Lidköping Fountain 38  Mercury Racing  2 x 500Efi

fon lid

 

53. Tommy Gullberg Sea Ray Pachanga 32.

 

 

54.

55.

56. 

 

 

 

 

 

Mälaren Poker Run 2018

 

,

                                 Startar i Västerås 2018                                   

 

 

1. Dennis Johannesson  Bålsta    Cigarette TopGun GT   Mercruiser 1800hk

 Dennis

 

2. Anton Hallsten Nacka  Foemula 292 SR1 2 x 502 Mercrusier 

Anton 311 500

3.  Ludde Almqvist   Lämnat VO   

SLuddeA

 

4. Karl Drakos Ludvika Formula 35    2 x BBC  1100hk 

Drakos

5. Janne Stegrell Uppsala  Formula Fastech 383  2 x Mercury Racing. 

 Formula38 3

6. Mikael Hedberg Smedjebacken Fromula Racing 312  2 x 500EFI  1150hk. 

Formula flygjpg

7.Tommy Jansson Östhammar  Aero 288   LÄMNAT VO

Arov 288 5

 

8.Anders Eldh  Gävle    Cigarette 31 Bullet    2 x 700        "Vinnare  av PBW 2017"eldh17PBW 1

 

 

9.Jonas Lindström  Activator     Performance Marine 

Gråhund1

 

10.Matte Åhrman Uppsala  Formula Fastech Race Edition  Lämnar VO

MÅ 5

 

11.Jonas Jansson Strängnäs  Wellcraft Cat 30    2 x 588 Kompressor  1700hk.

                                                                               bild saknas

                                                      

12. Eric Blomberg   Strängnäs           Formula 35 SR1   Motorer?

Eric

13. Oskar Larsson  Stockholm        Bat Boat 28   Mercury Racing 700

 Oscar.L500

 

14. Zebastian Fohlin  Tyresö          Fountain 47   1275hk

folin555

15. Niclas Nyman   Nor-Tech 5000    2x D6 370

 Nor Tech

 

16.Christoffer Lundgren  Kristinehamn Fountain 42   2 x 500Efi    "min drömbåt klicka å se"

lundgren42 500

 

17. Niklas Ågren Uppsala    Fountain 38 Lightning  2 x525 EFI

  Ågren500

 

18. Billy Göransson Stockholm   Eliminator 

Eleminator 17

 

19. Michael Skogsfjord Knivsta       Scarab   Mercruiser 454

 Knivsta

 

 

20. Johan Tillgren Arrow 830  Västerås Tillgren

 

21. Adam Rasmussen  Cigarette TopGun 38  2 x 700Efi

                                     Klicka här för Master Boat

 

22.Tommy Sahle'n Öregrund  Pantera 24      Mercrusier 496.

   Tommy.S Pantera

 

23. Fredrik Retander  Sea Ray Pachanga 32  Lämnar VO 

  Pachanga32

 

24.Team Atlanitca  Apache 41 Dollar Marine  2 x 1750hk 

apachusa1

Apach41ny17

 

 

25.                    Cris Craft  Airborne   1700hk   120knop.

 Criscat

 

26. Christian Storm Stockholm  Scarab 34  2 x Mercury Racing 500 

Scarab 34

 

27.Fredrik Risvall    Activator 32     Motor efekt: bra

riswall

 

28. Anders Sundqvist  Donzi ZR 35 

 donzi35ZR

 

29. Team Röd Prince  Cigarette 35 Cafe Racer   2 x 509 

Röd prince

 

30.

 

Copyright © 2015, GP&MH. All Rights Reserved.